Podsumowanie września 2016

Podsumowanie września 2016

03.10.2016 0 przez multikulturalny
Czas czytania: 2 min.

Drugi miesiąc bloga za mną. Lepiej niż w sierpniu, ale po szczegóły zachęcam do przeczytania podsumowania. Mam sporo do nadrobienia, bo i sporo się działo, a czasu było za mało.

 

Blog

Najpopularniejszym postem znów było Jak dobrze wybrać książkę dla siebie? Moim ulubionym postem w tym miesiącu były Japońskie bestsellery 2015/2016, drugi najpopularniejszy post miesiąca. Nie obrodziło wpisami, za dużo działo się poza netem. Jeśli interesuje cię Japonia, polecam też wpis Niezwykła Japonia.

 

Wyzwania

Fantastyczny świat

W ramach projektu Fantastyczny świat ogółem przeczytałem i obejrzałem historie z ośmiu krajów. We wrześniu przeczytałem: Zawód: wojownik, komiksy Alvina Norge‘a, Y – Ostatni z mężczyzn (tom 1) i Poszukiwacze zaginionego czasu (tom 1). Skończyłem też oglądać sezon 8. i 9. Doktora Who.

Poznaję świat

W ramach projektu Poznaję świat ogółem przeczytałem i obejrzałem historie z pięciu krajów. We wrześniu przeczytałem dwie książki: argentyński Przekład i brazylijskie Xango z Baker Street.

Inne

Olimpijskie powoli do przodu. Za wolno. 😉 Ledwo kilka książek i nie z tych krajów, co “potrzeba”. Przeczytałem fantastykę, ale nie napisałem recenzji do czytam fantastykę.

 

Filmy

Rozbrykałem się filmowo i serialowo. I oglądając seriale (Doktor Who sezon 8. i 9.) i film w telewizji (Van Helsing). Obejrzałem Mając 17 lat w kinie oraz Southland Tales (Koniec świata) na pokazie kina poza Hollywood. Ten ostatni film koniec końców był zbyt hollywoodzki.

Najlepszy film to w sumie serial – Doktor Who. Można uznać, że sezon 9. Znowu serial dostał laur, w sierpniu było to sense8.  Chyba nie mam szczęścia do filmów. Może coś polecisz?

 

Książki

Przeczytałem 8 książek i komiksów we wrześniu. Ale nie to, co sobie zaplanowałem w poście Do przeczytania #2. Z tamtej listy skończyłem tylko dwie – Xango z Baker Street i Przekład.

Najlepsza książka to Z Afryki Kapuścińskiego, najlepszy komiks to Poszukiwacze zaginionego czasu tom 1.

Ogółem przeczytałem już 27 książek z planowanych 12.

 

Muzyka

Muzycznie napisałem tylko o ulubionych piosenkach japońskiego zespołu B’z. Nie opisałem koncertu polskiej wokalistki Back To The Ocean na którym byłem, ale zachęcam do odwiedzenia jej kanału na Youtube.

 

Podróże

tonkatsuPojawiła się nowa kategoria – podróże. Na wszystkie wpisy o kulturze związane z moimi podróżami. Na razie jedyny wpis to Niezwykła Japonia, związany z moją prelekcją o Japonii w wolskiej bibliotece.

 

Wydarzenia

Wkrótce pojawi się też kategoria wydarzenia, bo było ich we wrześniu zbyt wiele. A i będą kolejne, w październiku i następnych miesiącach. Nie tylko grywalizacja w bibliotece, w której nie mam czasu uczestniczyć. Poza planszówkami.

 

Jak Ci minął wrzesień?