Podsumowanie sierpnia 2016

Podsumowanie sierpnia 2016

01.09.2016 0 przez multikulturalny
Czas czytania: 2 min.

Pierwszy miesiąc bloga za mną czyli zapraszam na podsumowanie sierpnia 2016. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, dyskusje oraz za inspiracje.

Na blogu są same nowości, w tym dwa projekty obliczone na lata. Zawsze chętnie przeczytam sugestie tytułów. Na razie mam sugestie na Islandię. 🙂

 

Blog

Ponad 20 postów w ciągu miesiąca. Najwięcej wpisów dotyczyło książek. Jestem dumny z wpisów w ramach cyklu Blogolektury (na razie #1 i #2). Większą uwagę zwracam na artykuły w internecie. Niestety, przez ostatnie 2 tygodnie nie miałem czasu spisać wszystkich rzeczy, które przykuły moją uwagę, ale wrócę do tego.

Mój ulubiony wpis dotyczy Doraemona, klasyki komiksów z Japonii. Najczęściej komentowany wpis to Jak dobrze wybrać książkę dla siebie?. Trochę martwi mnie, że małą popularnością cieszy się wpis o półfinałach nagrody Angelus, bo to ciekawa nagroda. Z pewnością sięgnę po nominowane książki przy okazji swoich wyzwań.

 

Wyzwania

Fantastyczny świat

Fantastyczny świat banner z rozgwieżdżonym niebem

 

Fantastyczny świat czyli historie fantastyczne z całego świata.

W pierwszym miesiącu przeczytałem książkę z Polski – Stację Nowy Świat Bartka Biedrzyckiego, z Finlandii – Nie przed zachodem słońca Johanny Sinisalo, obejrzałem australijski film Gabriel, serial sense8 (USA) i zacząłem oglądać serial Ostatni wróg oraz Doktor Who sezon 8 (Wielka Brytania).

Osobno dostępny jest też pełen spis Fantastycznego świata.

 

Poznaję świat

Poznaję świat banner ze starą mapą

 

Poznaję świat czyli różnorodne (fikcji i faktu) historie z całego świata.

Na razie przeczytałem książki z Polski (Poganka, Stacja Nowy Świat), Egiptu (Egipski erotyk) i Finlandii (Nie przed zachodem słońca). Obejrzałem też film Długi weekend rozgrywający się podczas długiego majowego weekendu.

Osobno dostępny jest też pełen spis projektu Poznaję świat.

 

 

 

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016-2018

Na Goodreads dołączyłem do wyzwania olimpijskiego. Skończy się przed zimowymi igrzyskami w 2018 r.  Postanowiłem ułatwić sobie sprawę i zawalczyć o brązowy medal czyli czytanie książek autorów z krajów nagrodzonych złotymi medalami na igrzyskach w Rio.

Jak na razie mi nie wyszło, bo spośród trzech krajów (tych samych co do Poznaję świat) tylko Polska wywalczyła złoto. Srebrny medal wyzwania to przeczytanie książek autorów ze wszystkich krajów, które zdobyły medale. Czyli z 59 krajów (w tym drużyna wybrana przez siebie – u mnie LGBT) zrobiłoby się 87 krajów.

Zobaczymy jak mi pójdzie. Jak na razie mam 1/59 i 3/87. 😀

Tytuły w ramach tych trzech “wyzwań” będą się powtarzać na różnych listach. Przyznaję, że gdyby nie podobieństwo zasad olimpijskiego wyzwania do moich projektów, nie wziąłbym w nim udziału.

 

Filmy

Obejrzałem następujące filmy: Avatar, Zagubioną przyszłość (oba sf), Gabriel i Długi weekend. Obejrzałem kilka odcinków serialu dokumentalnego o ratownikach z plaż w Durbanie oraz ww. seriale fantastyczne.

Całe szczęście, że zrobiłem sobie maraton sense8, bo inaczej bym się załamał, że “najlepszy” sierpniowy film (Gabriel) jest ledwo niezły.

 

Książki

Egipski erotyk Jusuf Idris

 

Przeczytałem 7 książek, w tym wszystkie sierpniowe. Spora poprawa, bo w lipcu przeczytałem tylko 1 książkę. Przeczytałem też kilka tomów mangi Gangsta.

Najważniejsze, że w sierpniu skończyłem czytelnicze wyzwanie 2016 r. Przeczytałem 12 książek (ostatecznie już więcej ;)). Mam nadzieję, że ostatecznie pozbyłem się blokady, ale czas pokaże. Wybierałem różne książki, nawet takie, których normalnie bym nie wybrał. Od czasu do czasu trzeba sięgnąć po rożne rzeczy, także spoza strefy komfortu. Mam wrażenie, że mimo różnorodnego czytania i tak się ograniczałem.

Najlepsza książka przeczytana w sierpniu to Egipski erotyk. Najgorsza książka przeczytana w sierpniu to bezdyskusyjnie Navy Seals.

Lubię zamieszczać cytaty, czy to pierwsze zdanie czy cytaty, które przykują moją uwagę.  W końcu wybieram książki czytając fragmenty. Ale co ty, jako czytelnik, myślisz o tych wpisach z cytatami?

 

Muzyka

Niewiele pisałem o muzyce. Słuchałem przede wszystkim muzyki z Kenii. Mogę tego słuchać dniami i godzinami. Od czasu do czasu nowości w telewizyjnych stacjach muzycznych w tym Alvaro Sorela.

 

Jak minął ci sierpień na blogu?