B’z rocks!

Muzyka
Czas czytania: 1 min.

B’z to jeden z moich ulubionych zespołów. Pierwszy raz o nich usłyszałem na Frukto’s JMusic Site, więc słucham ich od końca lat 90. To jeden z zespołów, których płyty mogę kupować w ciemno. I żeby nie było wątpliwości ˜˜– kupuję! Ściągam oryginalne albumy z Japonii od czasu do czasu.

B’z czyli Koshi Inaba (wokalista) i Tak Matsumoto (gitarzysta, lider zespołu) grają wspólnie od 1988. A to trzy z moich ulubionych piosenek.

 

The Wild Wind

Po raz pierwszy wydana w 1998 r. Piosenka, która przyciągnęła mnie do B’z i do tej pory jedna z moich ulubionych. Ma wiele różnych aranżacji, pewnie dlatego, że jest jedną z ulubionych piosenek Taka, które stworzył dla B’z.

Calling

Po raz pierwszy wydana w 1997 r.

Splash

Japońska wersja wydana została w 2006 r. Anglojęzyczna, w 2011 r. przed trasą koncertową w USA i Kanadzie.

Miłego słuchania!

4 thoughts on “B’z rocks!

    1. Na Marketplace Amazon.co.jp Nie wiem jak oni to robią, ale najtańsza zwykła międzynarodowa przesyłka idzie najwyżej tydzień. 😀 I była naprawdę tania – czasem więcej płaciłem za przesyłkę niż za samą płytę. A i zdarzało mi się kupić jakąś za parę jenów. 😛

  1. No dobra, od tygodnia słucham dwóch ich składanek: The Best Ultra Pleasure i The Best Ultra Trasure. Bez specjalnego wsłuchiwania się, robiąc inne rzeczy, na zasadzie co mi podprogowo dotrze do mózgu. No i do mózgu dotarły: Sayonara Nanka wa Iwasenai, Wonderful Opportunity i Lady Navigation.
    Zespół kojarzyłam z openingu Ichibu to zenbu do dramy Buzzer Beat 😉

    1. Fajnie. Nie dziwię się. Lady Navigation jest bardzo charakterystyczne. 😀 The Best Ultra Pleasure mam sprowadzone z Japonii. 🙂 30 piosenek + 10 video z koncertów. Pamiętam, że zapłaciłem śmiesznie mało. 😉 Dla mnie B’z ma zbyt fajne teksty, żeby nie słuchać ich piosenek. Buzzer Beat nie kojarzę. Jeśli chodzi o piosenki z dram, to bardzo wysoko cenię “Planetarium” Ai Otsuki. Mam sentyment do Hana Yori Dango. 😀
      Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *