Bohaterki na Dzień Kobiet 2018

Bohaterki na Dzień Kobiet 2018

08.03.2018 1 przez multikulturalny
Czas czytania: 2 min.

W zeszłym roku z okazji Dnia Kobiet pisałem m.in. o swoich ulubionych artystkach. W tym roku przedstawię swoje ulubione bohaterki z różnych mediów.

Bohaterka książki

Zdecydowanie Małgorzata z Mistrza i Małgorzaty, Michaiła Bułhakowa. Kobieta o wielu twarzach, wciąż i wciąż inspirująca. Za całokształt.

Poza tym, Żywia z książek z serii Słowiańska apokalipsa Witolda Jabłońskiego. Za  to, że będąc matką, nie przestaje też być kobietą. I za jej intrygi polityczne. Za niewyrzeczenie się siebie. I ogólnie za całokształt.

Bohaterka komiksu

Kurai postać z mangi Angel Sanctuary Kaori YukiKurai z mangi Angel Sanctuary (jap. Tenshi Kinryouku), za siłę i zdecydowanie, której się po niej nie spodziewano. Tak jak Małgorzata, to kobieta o wielu twarzach.

W zeszłym roku pisałem, że mangi Kaori Yuki zaliczają się do moich ulubionych, więc i wybór nie powinien dziwić.

 

Bohaterka anime

Ryouko z Tenchi Muyo, za bycie kosmiczną piratką, nieznośną rozrabiarą, życie po swojemu i dążenie do osiągnięcia swoich celów.

Bohaterka filmu aktorskiego

Dziewczynka w trampkach plakatWadjda, główna bohaterka filmu Dziewczynka w trampkach. Wie czego chce i dąży do tego różnymi sposobami, mimo piętrzących się problemów.

Poza tym, jak mógłbym jej nie lubić skoro jest wolnym duchem i jeździ na rowerze? 😉

 

 

Bohaterki seriali aktorskich

W przypadku seriali moimi ulubionymi bohaterkami są naukowczynie. Największy problem mam co najwyżej z wybraniem którejś pani. W zeszłym roku wspomniałem honorowo o postaciach Amandy Tapping, kanadyjskiej aktorki. Ale tym razem uhonoruję postać (postacie) Osgood z Doktora Who. Fajny przypadek kobiety-nerda stojącej na straży pokoju w Galaktyce, czy jakoś tak. 😉

Tak w sumie to chyba każdą towarzyszkę Doktora mógłbym umieścić na liście ulubionych silnych bohaterek.

Jeśli chodzi o bohaterki serialu aktorskiego, należy się jeszcze miejsce parze Amanita i Nomi z Sense8. Badass girls, kopią tyłki, i takie tam. Mierzą wysoko, walczą o swoje i wspierają się bezwarunkowo.

Bohaterki gry

Nie wiem, którą bohaterkę z gry Final Fantasy XIV bym wybrał. Ale jedno jest pewne, FF14 ma wiele świetnych postaci kobiecych, wliczając w to wszystkie władczynie początkowych miasta: Sułtanę Nanamo z pustynnego Ul’dah, Kan-E-Sennę z leśnej Gridanii, i Admirał z pirackiego miasta Limsa Lominsa.

 

A jakie są twoje ulubione bohaterki i za co je lubisz?