Bohaterowie na Dzień Mężczyzn 2018

Bohaterowie na Dzień Mężczyzn 2018

10.03.2018 2 przez multikulturalny
Czas czytania: 2 min.

Były bohaterki na Dzień Kobiet 2018, byli niebinarni bohaterowie, więc czas na bohaterów na Dzień Mężczyzn 2018. Subiektywny przegląd postaci męskich z twórczości młodej i wiecznie młodej.

Bohaterowie komiksówNoblesse Raizel i Frankenstein

Ostatnio zaczytuję się w internetowym komiksie (ang. webtoon) Noblesse, więc wkrótce dłuższy opis. Połączenie fantastyki i science fiction z pojedynkami. Męskich postaci jest tam sporo (kobiecych też), więc nie mam ulubieńca. Milczek Raizel (tytułowy Noblesse), jego niesławny sługa Frankenstein (tak, to poprawne nawiązanie), czy wolny duch Muzaka, to moi ulubieńcy.

Bohaterowie książek

Standardowo, mógłbym wymienić tu parę postaci z Mistrza i Małgorzaty, w tym Wolanda, ale bez przesady.

W pamięci utkwiły mi 3 postacie z dawnych lektur:

  • Tomek na wojennej ścieżce okładkaTomek Wilmowski z książek Alfreda Szklarskiego (zaraził mnie miłością do podróżowania i poznawania kultur),
  • Gerald Tarrant z Trylogii Zimnego Ognia Celii S. Friedman (za wzloty i upadki, i próbę uporządkowania świata)
  • Seregil z serii Nightrunner Lynn Flewelling. Bo był chyba pierwszą postacią z którą naprawdę mogłem się utożsamić. Tak, to było spore odkrycie biseksualnego protagonisty.

Bohaterowie seriali

SG-1 teamGdy byłem młody, w przyszłości chciałem być jak MacGyver, chociaż nie mam ku temu zdolności. Ale uwielbiałem go za to, że rozwiązywał problemy bez użycia siły.

Później zacząłem oglądać serial Stargate SG-1, i w sumie kibicowałem całej drużynie bo postacie dowódcy Jacka O’Neilla, naukowca Daniela Jacksona, wojownika Teal’ca (i doktor Carter!) bo wciągnęły mnie ich osobiste historie.

Stargate Universe Rush i YoungZa Stargate Atlantis niespecjalnie przepadałem, nawet mimo Momoy w serialu, ale z kolei w uwalonym Stargate Universe miałem swoich ulubieńców. Przede wszystkim, określany przez ogół jako “makiaweliczny” doktor Rush oraz dowódca wyprawy, pułkownik Everett Young. Obaj niejednoznaczni i podejmujący śmiałe decyzje, które nie przysparzały im popularności. Ale robili to, co uważali za słuszne.

 

Raymond Reddington Czarna listaO Czarnej liście, serialu kryminalnym, i jego głównym bohaterze – Reddingtonie, już wspominałem na blogu. Reddington ciągnię ten serial, ale z biegiem czasu kolejne postacie zaczynają być coraz ciekawsze. Reddington został moim ulubieńcem od pierwszej chwili: czarujący, ujmujący, facet z klasą, który wie czego chce i jak to dostać. Później pojawił się Dembe, który sam w sobie jest ciekawą postacią, a jego relacja z Reddingtonem jest również siłą napędową serialu.

Bohaterowie filmów

Z początku myślałem, że żaden z bohaterów w filmach nie przyciągnął mojej uwagi na dłużej. Ostatnio żaden, może za wyjątkiem głównego bohatera Moonlight.

Shall We Dansu Sugiyama i AokiJest jednak jeden film do którego czasem wracam, Shall We Dansu. Japoński oryginał z 1996 r. Świetną postacią, która z biegiem czasu ewoluuje jest Tomio Aoki, pogardzany przez wszystkich stary kawaler i zapalony tancerz. Kompleksy popychają go do różnych idiotycznych zachowań, ale na szczęście są osoby, które są w stanie dostrzec coś

O których postaciach męskich warto wspomnieć według ciebie?