Trzeci rok bloga – podsumowanie

Trzeci rok bloga – podsumowanie

08.10.2019 1 przez multikulturalny
Czas czytania: 2 min.

Trzy lata bloga minęły jak z bicza strzelił. Gdzieś między kolejnymi konwentami, na które w tym roku często jeździłem. Post jest więc spóźniony, ale chciałem zrobić podsumowanie minionego roku od sierpnia 2018 do sierpnia 2019… oraz trzylecia (ale to drugie w innym poście).

2018/2019 na blogu

W ciagu tego roku sporo się zmieniło w moim życiu pozablogowym. Największa zmiana (poza pracą) to częstsze wyjazdy na konwenty. Często opowiadałem o nowych filmach czy książkach fantastycznych ze świata, co trochę czasu zabrało mi na poznawanie nowych tytułów czy opisywanie ich na blogu.

Parokrotnie (częściej niż w poprzednich latach) pisałem o kwestiach społecznych, przede wszystkim o sytuacji osób LGBT+. Jestem osobą LGBT+ i szczucie jakiego doświadczamy i kłamstwa jakie są o nas powtarzane nie spływają po mnie jak woda po kaczce, bo są zbyt częste.

Książki

Brak czasu na wypełnianie wyzwania 2019 – bo niekoniecznie miałem czas między konwentami – i na czytanie książek. Na czytanie nie miałem też wiele czasu, bo w ramach projektu Fantastyczny świat i Poznaję świat oglądałem wiele filmów i seriali. Ale o wyzwaniach będzie osobno.

Przeczytałem kilkanaście książek w tym roku, między sierpniem zeszłego i tegorocznym – jakieś 25. Wiele książek mi się spodobało, ale trudno mi wybrać najlepszą książkę.

Pięć, które mogę polecić niezależnie od zainteresowań to:

Z tych wszystkich zrecenzowałem tylko Znajomy świat.

Filmy

Sporo filmów i seriali oglądałem na Netfliksie, przede wszystkim w ramach wyzwania Fantastyczny świat. Większości też nie zrecenzowałem, ale opowiadałem o nich na konwentach lub innych spotkaniach. Jeśli lubisz seriale urban fantasy, wiedźmy oraz historię, polecam kolumbijski serial Always a Witch.

W ramach wyzwania Poznaję świat oglądałem filmy na festiwalach lub innych pokazach ale także seriale na Netfliksie, jak saydujski serial prawniczy Justice.

https://www.youtube.com/watch?v=SkVO1SIKsD4&t=9s

Muzyka

Pod względem muzyki nie był to jakiś szczególnie odkrywczy rok, choć przyznam, że częściej chyba słuchałem z jednej strony metalu, z drugiej strony eurodance z lat 90. Chyba robię się stary. 😉

Gry

Poza wspomnianymi wcześniej grami MMORPG – Final Fantasy XIV i Skyforge najwięcej chyba grałem w gry na komórce. Takie jak Empires & Puzzles: RPG Quest.

W okolicach sierpniowego konwentu ConFiction w Krakowie odświeżyłem sobie azjatyckie MMORPG, przede wszystkim Eden Eternal, w które gram do teraz.

Miałem okazję uczestniczyć w zamkniętych testach gry Survive The Blackout, postapokaliptycznej gry narracyjnej z pikselową grafiką. To będzie coś. Czekam na premierę na początku 2020 r. Więcej info na Facebooku albo na Steamie.

Survive The Blackout screen

Wydarzenia

O wiele częściej uczestniczyłem w różnych konwentach (jako prelegent) czy wydarzeniach. Relacjonowałem je, ale nie wiem które wydarzenie miałbym uznać za najfajniejsze. Za bardzo się różnią. Mam nadzieję, że mimo wszystko udało mi się to przekazać w relacjach.

Zdjęcie poniżej pochodzi ze SkierConu 2019 konwentu w Skierniewicach. Pozdrawiam znajomych poznanych na konwencie!

Cosplay na SkierConie

Podróże

W tym roku moja jedyna zagraniczna podróż była do czeskiej Pragi. Nawet trochę poduczyłem się języka przed wyjazdem. Bo pojechałem na konferencję WordPressa – tak, po czesku. Sporo rozumiałem. Cały wyjazd był ciekawy.

https://www.facebook.com/blogmultikulturalny/photos/a.190346778327730/289651241730616/?type=3&theater

A tak, to głównie jeździłem po Polsce. Na przykład po latach odwiedziłem Płock, z okazji Marszu Równości.

Wielu z tych rzeczy nie ma na blogu, choć czasem pojawiały się na Facebooku, Instagramie lub Twitterze. Za dużo rzeczy, za mało czasu, a jeszcze życie się upomina o uwagę. 😉 Ale mam nadzieję, że najgorszy okres już za mną i teraz będzie tylko z górki.

A Tobie jak mija ten rok?