Fantastyczne historie z całego świata spotkanie DKK

Fantastyczne historie z całego świata spotkanie DKK

22.01.2019 1 przez multikulturalny
Czas czytania: < 1 min.

Lubisz fantastykę? A może uwielbiasz odkrywać nowe rzeczy? Nie boisz sie wyjść poza swoją strefę komfortu? Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedź jest twierdząca, zapraszam na spotkanie “Fantastyczne historie z całego świata”.

Fantastyczny świat

Zachęcam do poznania historii fantastycznych z 6 kontynentów. Po 2,5 latach czytania i oglądania fantastyki w ramach projektu Fantastyczny świat chcę się podzielić swoimi znaleziskami. A może przy okazji dowiem się o nieznanych mi tytułach?

Fantastyczne historie z całego świata

Czego się można spodziewać? Przede wszystkim podróży przez 12 różnych krajów na 6 kontynentach. Przynajmniej 12 różnych autorów i autorek lub reżyserów. Różnorodnych rodzajów szeroko rozumianej fantastyki, począwszy od realizmu magicznego, przez dystopie po science fiction w kosmosie. Różnorodnych bohaterów, od kilkuletniej dziewczynki po stare kosmiczne wygi. Różnorodnych form od opowiadań, komiksów po filmy krótkometrażowe. Będą i klasyki i nowe tytuły.

Część tytułów pojawila sie podczas moich prelekcji na Kapitularzu 2018, ale i nowe będą! Będą rzeczy znane z bloga, jak i te które minęły tylko w multikulturalnych mediach społecznościowych. Większość tytułów dostępna jest po polsku/w Polsce, bo zależy mi na tym by jak największa liczba osób miała dostęp do różnorodnej kultury. W szczególności korzystałem z zasobów biblioteki publicznej na Woli.

Zapraszam juz w najbliższy piątek, 25 stycznia, o godzinie 17:30 do biblioteki Fantasmagoria na Woli ul. Młynarska 35a. Wstęp wolny.