Multikulturalny kwiecień na Malcie – social media

Multikulturalny kwiecień na Malcie – social media

09.05.2021 2 przez multikulturalny
Czas czytania: 2 min.

Przez prawie cały kwiecień byłem na Malcie. Jak tam było? W ramach odpowiedzi wstaw swój ulubiony synonim słowa “super”.

Jeśli coś bardziej szczegółowo, to będzie to we wpisach. W tym poście zbiorę i skomentuję moje social media wpisy z tego okresu. W innym opiszę bardziej szczegółowo podróż i pobyt (ze zdjęciami).

Miasta na Malcie

W lipcu 2020 spędzałem czas w okolicach Bugibby, jakieś 20 km od stolicy Malty ale też i od wyspy Gozo. O zeszłorocznym tygodniowym pobycie można było przeczytać też na blogu – we wpisie Podróże po Malcie.

Tym razem miesiąc spędziłem w Msidzie, jakieś 4 km od stolicy Malty. Tak jak Bugibba jest turystyczna, tak Msida jest raczej studencka. Mieści się tu m.in. Uniwersytet Maltański oraz główny szpital – Mater Dei.

Więcej zdjęć miast (oraz wrażeń) na Instagramie.

P.S. Do stolicy raz próbowałem dojść na piechotę, ale pewien park stanął mi skutecznie na przeszkodzie. A następnego dnia, świadomy swojej parkowej słabości, pojechałem już autobusem. 😉 Nawet wsiadłem w dobrą stronę, mimo ruchu lewostronnego. 😛

Plaże

W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do piaszczystych plaż. Takie na Malcie nie są zbyt częste – zwłaszcza w centralnej okolicy, niedaleko od stolicy. Plaże mogą wyglądać tak jak ta niżej na zdjęciu.

Jeśli masz wątpliwości czy w danym miejscu można się kąpać w morzu – wypatruj metalowych poręczy i/lub schodków schodzących do morza. Ratownicy obecni są na wybranych kąpieliskach tylko w sezonie (czerwiec – wrzesień).

Podobieństwa i różnice kulturowe

Na fanpage Multikulturalny stworzyłem dwa wątki o podobieństwach i różnicach między Polską i Maltą. Na razie dosyć skromnie, ale będę dopisywać odpowiednio.

I podobieństwa i różnice będą czasem pół żartem czasem pół serio. I duże i małe.

Różnice

https://www.facebook.com/blogmultikulturalny/posts/721867568508979

Podobieństwa

https://www.facebook.com/blogmultikulturalny/posts/727841301244939

Czym żyje Malta?

Na Twitterze pod hasztagiem #ANaMalcie dzieliłem się różnymi (najczęściej bardzo bieżącymi) tematami, które pojawiały się w prasie/mediach, albo były związane z życiem codziennym.

Poniżej dwa z kilku przykładów.

Ten cały miesiąc na Malcie pozwolił mi się zrelaksować i odpocząć od nawalanki w Polsce. Przewiduję, że za jakieś półtora miesiąca będę się przenosić na stałe na Maltę.

Czy jest coś, o czym chcielibyście się więcej dowiedzieć?