Różnorodność #SouthAsianArtists i #WoCAffirmation

Różnorodność #SouthAsianArtists i #WoCAffirmation

15.10.2017 0 przez multikulturalny
Czas czytania: < 1 min.

Twitter od kilku dni pełen jest ciekawych wpisów celebrujących różnorodność wyrazu, doświadczeń i perspektyw. Skąd się wzięły tagi #SouthAsianArtists i #WOCAAffirmation i czemu warto je zobaczyć?

#SouthAsianArtists

Dzięki temu tagowi można poznać wielu zdolnych artystów, polecam. Oto twórczość kilku artystów, która przypadła mi do gustu.

Ashlena

NeelaVanam

Motherofspooky

Ashkay B. Varaham

Po więcej obrazów zapraszam na konto multikulturalni na Twitterze, lub do śledzenia tagu #SouthAsianArtists. Ostrzegam, można wsiąknąć na godziny.

#WOCAffirmation

Niedawno wybuchł skandal w Hollywood, gdy okazało się, że wpływowy producent Harvey Weinstein molestował aktorki. Konto Rose McGowan, która o tym twitowała, zostało zablokowane. W odpowiedzi powstał tag #WomenBoycottTwitter, a wiele kobiet w piątek przestało korzystać z Twittera. Jednak nie wszystkim kobietom przypadł ten tag do gustu. April Reign, aktywistka która stworzyła tag #OscarsSoWhite, zachęcała jednak by zabierać głos, nie dać się uciszyć. Zbyt często pomijano głosy nie-białych kobiet (Women of Color) więc tag #WOCAffirmation ma je postawić w świetle fleszy, zwrócić uwagę na ich sukcesy, zarówno historyczne, jak i indywidualne, współczesne.

Najlepiej to wytłumaczy sama April Reign:

A oto część z wpisów kobiet:

#WOCAffirmation to sposób na promocję dokonań kobiet niezależnie czy to XIX w. czy XXI, niezależnie od dziedziny.

https://twitter.com/SeniorTeenager/status/918873990940147712

Leslie Jones grała Patty w Ghostbusters (2016).

Część kobiet pisze czym się zajmuje:

Więcej twitów wybranych przeze mnie na koncie multikulturalni. Zachęcam też do odwiedzenia #WOCAffirmation.

A ty które twity masz w ulubionych?