Książkowa podróż 2017: Kwiecień

Czas czytania: 1 min.

Zima za nami, czas na pierwsze wiosenne wyzwanie, nie tylko dla osób, które czytają 48 książek w ramach wyzwania Książkowa podróż 2017. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w całorocznym wyzwaniu, zapraszam do zmierzenia się z tym konkretnym, miesięcznym. Czas na skończenie, do końca kwietnia.

Kwiecień 2017

 • Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej (2 kwietnia) przeczytaj: 2 książki/komiksy/bajki dla dzieci napisaną przez autorów z dwóch różnych krajów z wyłączeniem Unii Europejskiej, USA, Nowej Zelandii, Australii. Zamieść cytat z książki.
 • Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków (18 kwietnia) przeczytaj książkę/komiks/opowiadanie związaną z zabytkiem i/lub dziedzictwem kulturowym (przyrodnicznym/kulturowym). Może to być literatura faktu, beletrystyka, ważne by omawiana rzecz była znacząca dla książki. W recenzji umieść cytat związany z ww. rzeczą.

 

Co przeczytasz?

13 thoughts on “Książkowa podróż 2017: Kwiecień

  1. Mam nadzieję, że druga część, to może być o Kaplicy Sykstyńskiej? Przeczytałam i już nawet napisałam, czekam na odpowiedź.
   A bajki i baśnie, o których napisałeś z chęcią przeczytam 🙂

 1. Czy bajka może być składową większej całości – tj. mieć około kilku lub kilkunastu stron?
  Czy bajka może być z Rosji?

   1. Wypożyczyłam z biblioteki bardzo ciekawe baśnie. Jestem ciekawa co powiesz. I jeszcze jedno – czy recenzja musi się ukazać na blogu, czy wystarczy jak zgłoszę u Ciebie, że przeczytałam, załączając oczywiście cytaty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *