Blogolektury #3 Japonia

Blogolektury #3 Japonia

04.09.2016 0 przez multikulturalny
Czas czytania: 2 min.

Co ciekawego w internecie? Krótki przegląd polskich i zagranicznych stron, które w ostatnich tygodniach wpadły mi w oko, ale niekoniecznie ostatnio napisane. Będzie sporo Japonii, bo niedługo będę opowiadał o Japonii przed warszawską publicznością. Trzeba trzymać rękę na pulsie. 😉

 

Książkowo

 

Filmowo

  • Hideaki Anno, twórca kultowego anime Neon Genesis Evangelion wyreżyserował film Nowa Godzilla (Shin Godzilla). Godzilla wraca do Japonii. Film premierę miał 29 lipca. Czy wejdzie do polskich kin?
  • Jak wygląda przyszłość telewizji w Japonii? Polecam artykuł z The Japan Times.
  • Na Amazon Prime Japan zadebiutował neo-dokument (sic!) Niewidzialne Tokio (Invisible Tokyo) opowiadający o historiach tokijczyków, tych zwykłych jak i znanych, jak Tetsuya Komuro, muzyk, tekściarz i producent muzyczny, który karierę zaczął ponad 40 lat temu.

 

Muzycznie

  • W dniach 2-4 września w Tokyo odbywa(ł) się Tokyo Jazz Festival. Wśród artystów jest m.in. Kazumi Watanabe, którego debiutancki album Infinite ukazał się 45 lat temu (również we wrześniu).

 

Misz-masz

  • Japoński oddział sklepów X-Large zastąpił logo rysunkowego goryla na koszulkach zdjęciem prawdziwego goryla. Shabani z Higashiyama Zoo w Nagoi jest zwierzęcym celebrytą w Japonii. Pierwszy raz Japonia usłyszała o nim gdy chodził po linie w zoo w 2007 r. W zeszłym roku został ponownie odkryty i okrzyknięty przystojniakiem. Jak donoszą internety, Japonki oszalały na jego punkcie. Jego seksowność komentowano w usańskim komediowym talk show o seksie (Not Safe with Nikki Glaser), ma poświęcone sobie DVD, wizerunku użyczył do różnorodnych reklam np. noworocznej reklamy Adobe poświęconej edycji zdjęć. Wszak rok 2016 jest rokiem małpy. Drżyjcie panowie!
  • Przenieś się w lata 90 czytając blog Brewilokwencja.

 

A Ciebie co zainteresowało w internecie?